Okręg wyborczy nr 11 – Sieradz

Paulina MATYSIAK

Nr 1 - Okręg wyborczy nr 11 – Sieradz

Urodziła się w roku 1984 w Kutnie — w Kutnie też dorastała i zdała maturę. Z wykształcenia jest polonistką – ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest też absolwentką studiów podyplomowych z filozofii XX wieku w Collegium Civitas w Warszawie oraz etyki na UMK.

Zawodowo zajmowała się konserwacją zbiorów w Archiwum Emigracji w Bibliotece Uniwersyteckiej w Toruniu, a potem pracowała w Urzędzie Miasta Kutno na stanowisku inspektora, gdzie odpowiadała za budżet obywatelski i współpracę z organizacjami pozarządowymi.

Polityką zajęła się w roku 2017 wstępując do partii Razem. Od początku widziała Razem jako to właśnie, czego polskiej polityce brakowało — młodą, nową lewicę. W marcu 2019 roku została wybrana do Zarządu Krajowego tej partii, a w październiku 2019 roku została posłanką na Sejm RP bieżącej, dziewiątej kadencji.

W Sejmie — razem z pozostałymi posłankami i posłami Razem — należy do klubu parlamentarnego Lewica. Praca w Sejmie to jednak nie tylko sala plenarna – to także wiele komisji i zespołów, gdzie odbywa się praca, zanim projekty ustaw trafią pod głosowanie. Obecnie pracuje w trzech komisjach: Komisji Infrastruktury, Komisji Łączności z Polakami za Granicą oraz Komisji Polityki Senioralnej (jest wiceprzewodniczącą). Była również członkinią Komisji Kultury i Środków Przekazu. Jest przewodniczącą Parlamentarnego Zespołu ds. Walki z Wykluczeniem Transportowym i wiceprzewodniczącą Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany.

Cztery lata ciężkiej pracy w parlamencie i w terenie pozwoliły jej zgromadzić niezbędną wiedzę i doświadczenie, żeby w przyszłej kadencji reprezentować mieszkańców regionu jeszcze lepiej!

Wróć do okręgu wyborczego
Materiał sfinansowany przez Komitet Wyborczy Nowa Lewica